Yhdessä eteenpäin - ilmoittaudu mukaan

20.10.2026

Tule mukaan rakentamaan seuran yhteistä tulevaisuutta!

Millainen on seura, jossa on hyvä harrastaa, valmentaa, toimia vapaaehtoisena ja tehdä yhteistyötä? Miten varmistamme, että yhteinen suuntamme näkyy arjen tekemisessä ja että jokainen seuratoimija voi omalla panoksellaan vaikuttaa siihen, millaiseksi Parkanon Kiekko kehittyy?

Näitä asioita lähdemme kehittämään yhdessä!

Parkanon Kiekossa on käynnissä seuran tulevaisuutta rakentava kehitystyö. Päivitämme yhteistä suuntaamme strategiatyön kautta, kehitämme seuran toimintaa ohjaavia materiaaleja ja rakennamme entistä toimivampia käytäntöjä arjen seuratoimintaan.

Tavoitteena on, että meillä on yhteinen käsitys siitä, mitä haluamme seurana edustaa, miten toimimme yhdessä ja millaisilla valinnoilla rakennamme hyvää seurakulttuuria. Samalla haluamme löytää uusia tapoja kehittää toimintaamme, vahvistaa yhteistyötä ja tehdä seurastamme entistä paremman paikan kaikille mukana oleville.

Tämä ei ole vain suunnitelmien ja dokumenttien kehittämistä. Ennen kaikkea kyse on siitä, miten yhteinen suuntamme näkyy jokapäiväisessä toiminnassamme.

Kutsumme seuran toimihenkilöt mukaan yhteiseen kehittämistyöhön. Haluamme vahvistaa yhteistä ymmärrystä, jakaa ajatuksia ja rakentaa toimintakulttuuria, jossa yhteistyö, avoin vuorovaikutus ja yhteinen vastuu näkyvät käytännössä.

Jokaisella seuratoimijalla on tärkeä rooli kokonaisuudessa. Seuran toiminta syntyy ihmisten teoista, kohtaamisista ja yhteistyöstä. Siksi myös sen kehittäminen kuuluu meille kaikille.

Ensimmäisellä tapaamiskerralla käynnistämme yhteisen työskentelyn, tarkastelemme seuramme toimintaa ja suuntaamme katseen siihen, miten voimme yhdessä viedä Parkanon Kiekkoa eteenpäin.

Tule mukaan jakamaan ajatuksesi, rakentamaan yhteistä näkemystä ja vaikuttamaan siihen, millainen Parkanon Kiekko on tänään ja tulevaisuudessa.

 

Ensimmäinen tapaaminen

Aika: Keskiviikko 4.11.2026 klo 17.30-20.00
Paikka: Parkanon jäähallin neuvotteluhuone

Ilmoittautuminen: Ilmoittaudu mukaan

Tilaisuudessa kahvitarjoilu.

 

Tervetuloa mukaan!

 

Oskari Rinne
Puheenjohtaja, Parkanon Kiekko ry

Jaakko Välimaa
Seuratyöntekijä, Parkanon Kiekko ry